«Осінні дерева»
Мета: продовжувати зацікавлювати дітей світом природи. Вправляти дітей в малюванні дерева та поєднувати окремі елементи малюнка в нескладний сюжет. Виховувати самостійність, бажання доводити почату справу до кінця.
«Число 3 і цифра 3. Високий, низький»
Мета: формувати у дітей уявлення про утворення числа 3, ознайомити з цифрою 3. Учити утворювати множину предметів шляхом додавання 1. Закріпити вміння співвідносити цифри 1, 2, 3 з кількістю предметів. Виявити вміння зіставляти предмети за розміром вживаючи слова «високий, низький». Розвивати спостережливість, уяву.
Тема: Шо приніс нам місяць Жовтень. Мета: закріпити знання дітей про осінні ознаки у жовтні.
Тема: Бабусина хатинка. Мета: вчити дітей конструювати будинок з будівельних матеріалів, закріпити назву будівельного матеріалу, викликати інтерес та повагу до праці будівельник.
Тема: Осінній урожай. Мета: закріпити знання дітей про овочів та фрукти, уточнити знання про спосіб зберігання овочів. Виховувати працелюбність.
«Безпечна поведінка з тваринами»
Мета: вчити дітей правил безпечної поведінки з дикими і бездомними тваринами. Формувати відповідне ставлення до особистої гігієни. Розвивати санітарно-гігієнічні навички, уявлення про здоровий спосіб життя та безпечну поведінку. Виховувати доброзичливе ставлення до тварин.
Оповідання В. Сухомлинського "Спасибі" Мета: виховувати культуру поведінки, активізувати ввічливі слова у словник дітей.
Тема: Вірш М. Познанської "Ідуть дощі " Мета: учити розуміти зміст вірша.
«Котик» (сюжетне ліплення)
Мета: ознайомити дітей зі створенням сюжетних композицій. Вчити складати нескладну композицію з однорідних об’єктів. Учити зображувати тварин у русі. Закріпити знання про свійських тварин та їх дитинчат. Формувати вміння ліпити тваринку з валика, зігнутого дугою і надрізаного з двох кінців. Розвивати вміння співвідносити частини за розмірами та пропорцією.
Тема: "Збір урожаю " Мета: уточнити та розширити знання малят про особливості трудових дій восени.
«Чарівниця осінь»
Мета: продовжувати знайомити дітей з прикметами осені, зі змінами в довкіллі, що відбуваються восени. Розкривати зв’язок між змінами в природі та умовними періодами осені – рання, золота, пізня. Поповнити словниковий запас словами епітетами. Вчити дітей милуватись красою рідного краю.
Тема: Осінній пейзаж. (аплікація) Мета:уточнити і систематизувати уявлення дітей про ознаки осені; ознайомити з технікою зображення обривна аплікація.
«Овочі та фрукти»
Мета: розширювати знання дітей про овочі та фрукти. Учити описувати послідовно і зв’язно натуральні овочі та фрукти з використанням епітетів, порівнянь. Вправляти в складанні речень із займенниками та дієсловами зі сполучником «а», збагачувати лексику дітей словами, що означають назви овочів та фруктів, їхні якості та властивості.
«Осінь – це добре, чи погано?»
Мета: формувати уявлення дітей про осінь як пору року, знаходити добрі та погані її сторони. Розвивати мислення, виховувати повагу та гарне ставлення до осені. Розвивати вміння спостерігати, логічно мислити, розвивати пізнавальні процеси, пам’ять, зорову та слухову увагу.
Вірш М. Познанської "Журавлі летят" Мета:закріпити вміння дітей розуміти зміст вірша; формувати уміння емоційно відгукуватися на образний зміст вірша.
Тема: Хліб усьому голова. Мета: розвивати пам'ять, увагу, інтонаційну виразність,логічне мислення, допитливість, зв'язне мовлення.
Тема: Догляд за кімнатними рослинами. Мета: продовжувати формувати позитивне ставлення до рослин.
«Вода – безцінний дар». Мета: учити дітей одну з першочергових потреб – у воді, закріпити знання засобів раціонального використання ресурс...